Licensed to Bay of Quinte Track & Field
                                      HY-TEK's Meet Manager 27/05/2016 01:53 PM
           East Regional Track and Field - 26/05/2016 to 27/05/2016            
                                     2016                                      
                              Bruce Faulds Track                               
                                    Results                                    
 
Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
=====================================================================
   ER Record: @ 11.25  2013        Dorbor Kollie, Longfields Davidson          
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   497 Ben Robinson           Immaculata               11.24   5.1 
  2   870 Jonathan Agette        St Peter                 11.49   5.1  11.481
  3   866 Jonny Cortez           St Patrick's             11.49   5.1  11.487
  4   677 Stephan Tshishimbi     Mother T.                11.50   5.1 
  5   968 Bailey Maracle         St Theresa               11.58   5.1 
  6   278 Jared Hall             East Northumber          11.61   5.1 
  7   912 Coinley Charite        St. Paul                 11.72   5.1 
  8   315 Matt Wright            East Northumber          11.81   5.1 
 
Event 7  Women 800 Meter Run Midget
===================================================================
   ER Record: @ 2:15.40  26/05/2006  Diana Boultbee, Bayside S S               
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1022 Claire Cushing         Thousand Islands       2:18.87   2 
  2   744 Lauren Miller          Perth                  2:19.31   2 
  3   361 Mollie Galbraith       Franco-Ouest           2:23.26   2 
  4    93 Michelle Cormier       Bayside                2:25.01   2 
  5   646 Brooklyn McCormick     Maurice L.             2:25.03   2 
  6   512 Mackenzie Swyer        John McCrae            2:29.13   2 
  7   450 Allie Arsenault        Holy Cross-Kings       2:34.59   1 
  8    84 Joelle Bradshaw        Bayridge               2:37.95   1 
  9   707 Kate Freymond          North Hastings         2:38.83   1 
 10   581 Hannah Weider          Lisgar                 2:40.02   2 
 11  1093 Valentine Wilson       Woodroffe              2:42.16   2 
 12   241 Nikki Huggins          Crestwood              2:42.61   1 
 13   303 Molly Patrick          East Northumber        2:43.59   1 
 14   329 Danie Pitre            Esc L'Escale           2:46.27   1 
 15   200 Beatrice Goupil        Cobourg                2:49.90   1