Licensed to Bay of Quinte Track & Field
                                      HY-TEK's Meet Manager 27/05/2016 01:52 PM
           East Regional Track and Field - 26/05/2016 to 27/05/2016            
                                     2016                                      
                              Bruce Faulds Track                               
                                    Results                                    
 
Event 7  Women 800 Meter Run Midget
===================================================================
   ER Record: @ 2:15.40  26/05/2006  Diana Boultbee, Bayside S S               
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1022 Claire Cushing         Thousand Islands       2:18.87   2 
  2   744 Lauren Miller          Perth                  2:19.31   2 
  3   361 Mollie Galbraith       Franco-Ouest           2:23.26   2 
  4    93 Michelle Cormier       Bayside                2:25.01   2 
  5   646 Brooklyn McCormick     Maurice L.             2:25.03   2 
  6   512 Mackenzie Swyer        John McCrae            2:29.13   2 
  7   450 Allie Arsenault        Holy Cross-Kings       2:34.59   1 
  8    84 Joelle Bradshaw        Bayridge               2:37.95   1 
  9   707 Kate Freymond          North Hastings         2:38.83   1 
 10   581 Hannah Weider          Lisgar                 2:40.02   2 
 11  1093 Valentine Wilson       Woodroffe              2:42.16   2 
 12   241 Nikki Huggins          Crestwood              2:42.61   1 
 13   303 Molly Patrick          East Northumber        2:43.59   1 
 14   329 Danie Pitre            Esc L'Escale           2:46.27   1 
 15   200 Beatrice Goupil        Cobourg                2:49.90   1 
 
Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
=====================================================================
   ER Record: @ 14.12  26/05/2006  Thomas McLoughlin-Coleman, Lisgar C  I      
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1   391 Leewinchell Jean       Gisèle-Lal               14.50   1.9 
  2   106 Kevin Adeli            Bell H.S                 14.93   1.9 
  3   995 Simon Cook             Shs - Sydenham           15.16   1.9 
  4    42 Ben Fraser             Arnprior Dhs             15.52   1.9 
  5   701 Fynn Lystiuk           North Grenville          15.66   1.9 
  6  1005 Nick Vankoughnutt      Shs - Sydenham           16.15   1.9 
  7   220 Benjamin Lu            Colonel By               16.48   1.9 
  8   149 Nathan Bare            Carleton Place           17.53   1.9